Blagdan zaštitnika našeg mjesta

Povodom Dana svetog Mihovila, u organizaciji Sportske udruge Basket i OŠ Gradac, 28. rujna održano je natjecanje  Streetball „Kid's. Ove godine natjecanje je s gračkih Solina premješteno na školsko igralište, s razlogom jer tko bi odolio novom sportskom ruhu igrališta kojim ga je odjenula Općina Gradac.

U dobrom duhu običaja naših starih Gračana koji na blagdan zaštitnika svog mjesta pozivaju rodbinu i prijatelje na zajedničko slavlje, na natjecanje kao i na zajedničku nastavu bili su pozvani i učenici RN iz područnih škola. Tako su grački prvaši i drugaši ugostili prijatelje iz PŠ Brist koja se odazvala domaćinskom pozivu. Zajednička šetnja i potraga za znamenitim građevinama Gradca kao i zajednička nastava u znaku svetog Mihovila, uz učenje obilovala je igrom i veseljem malih susjeda.

Na popodnevnom natjecanju, koje su za RN pripremile učiteljica Perica Šutić i Ranka Radoš, mješovitim ekipama iz prva četiri gračka razreda pridružili su se i natjecatelji iz susjednih Ploča kao i ekipa PŠ Brist. Mali Brišćani potpomognuti prvašom Marijom iz susjedne Podace odnijeli su pobjedu u štafetnim igrama s elementima košarke. Ovogodišnja pobjednica u gađanju „malih trica“ je Marela Jurec, učenica drugog razreda.

Natjecanje učenika viših razreda u košarci, pod vodstvom nastavnika Šimuna Šutića, na kojemu su sudjelovale ekipe iz Gradca, Brista i Metkovića, završilo je pobjedom Močvaraca, mješovite ekipe učenika Brista i Gradca. U gađanju trica najuspješniji je bio učenik Darko Tot iz Metkovića.

Čestitke svim pobjednicima!

objavio: Koni Bulfon   datum: 8. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »