Posjet Gradu heroju

U sklopu projekta „ Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ naši osmaši proveli su tri nezaboravna dana u Vukovaru. Smještaj je bio u hostelu „Dubrovnik“ smještenom unutar bivše vojarne 204. brigade HV. Unutar vojarne nalazi se veliki broj izložaka pješačkog naoružanja, oklopnih vozila, aviona i ostale vojne opreme koje su učenici mogli razgledati. Također su imali priliku vidjeti prikaz koncentracijskih logora i bojnog polja.

Sudjelujući na predavanjima o Domovinskom ratu, bolje smo se upoznali s načinom obrane i napada na Vukovar te sa svim strahotama koje su nedužni stanovnici i branitelji proživjeli u danima prije pada Vukovara.

Posjetili smo Spomen dom i Masovnu grobnicu Ovčara, Memorijalno groblje, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te muzej Mjesto sjećanja- Vukovarska bolnica.

Sve što smo čuli i vidjeli bilo je jako potresno i nikoga nije ostavilo ravnodušnim. Gotovo je nevjerojatno u kakvim su neljudskim i užasnim uvjetima preživljavali svi koji su se našli za vrijeme okupacije u Vukovaru.

Ali da ne bude sve tužno, učenici su se imali priliku i zabaviti u disku smještenom na brodu na Dunavu.

Ovo je bilo putovanje na kojem smo svi puno naučili i koje će nam uvijek ostati u sjećanju.
Album slika

objavio: Antonio Porobija   datum: 3. 5. 2019.

« Kolovoz 2019 »

Posljednje objave