Prvosvibanjski biciklistički poligon

U sklopu projekta „Dajem pet za zeleni svijet“, učenici drugog razreda naše škole organizirali su prvosvibanjski biciklistički poligon na školskom igralištu. Natjecanju su se pridružili učenici iz ostalih nižih razreda naše škole, PŠ Brist i učenici gosti iz drugih škola. Najveću spretnost i vještinu upravljanja biciklom pokazao je Nikola Milišić te je osvojio pehar za najboljeg natjecatelja. Poligon se sastojao od sedam modula koji su uz vještinu vožnje biciklom zahtijevali i poznavanje prometnih propisa. Svi natjecatelji pokazali su zavidne biciklističke sposobnosti i znanja, a posebno su se još istakli Mateo Miošić s osvojenim drugim mjestom te Vito Lončar i Branko Mateljak koji su dijelili treće mjesto. Umjesto prvosvibanjskog graha uslijedilo je slatko osvježenje i nastavak druženja malih biciklista.

Zahvaljujemo na pomoći u realizaciji ovog sportskog događaja učenicama volonterkama, Sari, Mariji, Miri, Luni i Lari, knjižničarki Mandaleni, učiteljici Jeleni, našem domaru i ravnateljici te još jednom hvala našem mještaninu Robertu Talajiću koji je ustupio svoju vijećničku naknadu u korist projekta „Dajem pet za zeleni svijet“.

drugi razred OŠ Gradac

objavio: Koni Bulfon   datum: 5. 5. 2019.