PŠ Brist

Proslava Dana škole

Kao i svake godine, 3. svibnja na Dan Sunca proslavili smo Dan škole. Proslava je prošla u skladu s logotipom i motom škole koji su izabrani ove godine. Logotip škole predstavlja Sunce, a moto je Prema svjetlu.

Nakon radionica za učenike, koje su također tematski bile povezane sa Suncem, učenici su u zajedničkom programu predstavili svoja stvaralačka postignuća koja su ostvarili tijekom tekuće školske godine. Najuspješnijim učenicima ravnateljica je podijelila nagrade za njihova postignuća na razini županijskih i državnog natjecanja.

U holu škole izložene su pokazne mape s  četiri Državne smotre projekata iz GOO-a (Projekt građanin) na kojima su sudjelovali učenici naše škole s prezentacijama projekata koje su zadnje četiri godine proveli pod mentorstvom Ranke Radoš i Branke Perić.  Ovogodišnji projekt To moj je, moj je sunčani dom je, između ostalog, za rezultate imao izbor logotipa i mota škole, izbor školskog kodeksa odijevanja te uređenje Sunčanog vrta. Tako je ovom prigodom bio predstavljen kodeks odijevanja koji bi se od sljedeće školske godine trebao primjenjivati u školi. TZ Gradac je financirala 10 kompleta majica s otisnutim logotipom škole koje su već predstavljene na županijskoj Smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja te Smotri zadruga u Splitu.

U završnici proslave svečano je otvoren Sunčani vrt.  Uz učenike i zaposlenike, uređenje vrta omogućili  su Antonio Radić koji je uzorao vrt, autorica hortikulturnog plana Božica Stijepić, koja je uobličila našu ideju izgleda vrta te kipar Teo Bilas koji je osmislio i izradio Sunčani sat. Vrijedno je napomenuti da je gospodin Bilas Sunčani sat  izradio od kamena po uzoru na vapnenački hemisferni sunčani sat koji potječe iz Narone, a napravljen je između 1. – 3. st. Pronađen je zapadno od bedema u Donjem gradu.

Preuzeto sa stranice OŠ Gradac

objavio: Perica Šutić   datum: 3. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »