Istra 2024.

Učenici sedmih i osmih razreda OŠ Gradac, u pratnji učiteljica Sanje Šutić, Ivane Andrijašević i Višnje Rendulić Kraljević, bili su na četverodnevnoj ekskurziji (17.04. - 20.04.2024.) u Istri. Kao što možete vidjeti iz fotografija, uz svakodnevno razgledavanje, korisna i zanimljiva objašnjenja stručnih vodiča, učenici su posjetili najznačajnija prirodna, kulturna, povijesna i tehnička središta ovog kraja, a sve u svrhu ispunjavanja određenih odgojno-obrazovnih ciljeva i zadaća.

Prvi dan posjetili su Opatiju gdje su imali priliku vidjeti Stazu slavnih, Lungo mare, Hotel Kvarner i botanički vrt. Nakon obilaska Opatije, posjetili su i Hum.

Drugi dan bio je posvećen razgledavanju NP Brijuni gdje su se učenici vozili turističkim vlakićem i pri tome vidjeli razna arheološka nalazišta, safari, najstariju maslinu i ostale ljepote prekrasnih Brijuna. Istog dana učenici su posjetili i Pulu gdje su u pratnji stručnog vodiča obišli Akvarij, Arenu, Augustov hram te Herkulova vrata.

Treći dan učenici su proveli u razgledavanju Poreča (Gorička četvrt, Eufrazijeva bazilika) i Motovuna (povijesna gradska jezgra, gotički zvonik, Motovunske stube).

Zadnji dan, ali ne i manje važan, bio je rezerviran za obilazak predivnog Rovinja (crkva sv. Eufemije, stara vijećnica). Nakon upoznavanja s najznačajnijim istarskim znamenitostima tijekom dana, učenici su u večernjim satima imali priliku za druženje, pjesmu i ples na disko zabavama.

Jedno je sigurno -  i ovoj generaciji će ekskurzija ostati u sjećanju kao jedno od najljepših događaja iz osnovnoškolskog razdoblja. Tijekom njezina trajanja stvorila su se nova prijateljstva, neka toliko snažna da će zasigurno još dugo potrajati. Svima nam je bilo teško oprostiti se te smo svi suglasni u tome da su nam ovi dani proletjeli brzinom munje. Kao što poznata izreka glasi „Sve što je lijepo kratko traje“ tako je i našoj ekskuziji brzo došao kraj, ali će nam zato dugo ostati u sjećanju.

foto album

Višnja Rendulić Kraljević

objavio: Antonio Porobija   datum: 26. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »