Knjižnica

"Knjiga nije predmet. Ona je čarolija. Dobre knjige moraju putovati iz ruke u ruku.   Na tom putu uvijek se nešto zanimljivo dogodi s ljudima i knjigama. Prepoznavanje, ljubav ili mržnja, razumijevanje, otkrivanje novoga i nepoznatoga, a katkad i staroga i poznatoga."  Melita Rundek

Od dobrih misli i knjiga sagradite svjetove čudesne ljepote. Putujte s  rečenicama u beskonačnost i otkrit ćete sebe u svemu. Igrajte se! Smijte se! Čitajte sa srcem! Budite u romanima, ljetujte u sonetima, skačite po rimama, ljuljajte se u stihovima. Neka vas knjige miluju, tješe, škakljaju, umiruju, uče, čuvaju, zabavljaju, odgajaju i nasmijavaju.

Sanja Pilić

e-Lektire

Na stranicama http://lektire.skole.hr dosad je objavljeno oko 200 cjelovitih djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire i šire, pregršt multimedijskih sadržaja (zvučni i videozapisi), a cilj je da na tim stranicama budu dostupne sve osnovnoškolske i srednjoškolske lektire – preko tisuću naslova! Dakle, zatrebaju li vam Priče iz davnine, Poštarska bajka, Gulliverova putovanja… znate gdje trebate tražiti.

Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada.

Kako se prijaviti?

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega ste dobili u školi.

Ako ne znate koja je vaša korisnička oznaka ili zaporka, obratite se administratoru elektroničkog imenika naše škole (Marinu Žarniću).

Za dodatne informacije u vezi pristupa ovim stranicama obratite se CARNetovom Help-desku, na adresu helpdesk@carnet.hr ili telefonski na 0800 CARNet (0800/227 638).

objavio: Teo Franić   datum: 8. 12. 2011.